8. kolo koseckej ligy v kosení ručnou kosou

Autor: Andrea Bérešová | 19.8.2019 o 10:14 | (upravené 19.8.2019 o 10:34) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  51x

27.07.2019 sa uskutočnila súťaž v kosení ručnou kosou koseckej ligy v roku 2019 v baníckej obci Cigeľ. Vyvrcholením súťaže bolo odovzdávanie putovného pohára pre majstra kosenia za rok 2019.

Posledná súťaž v kosení ručnou kosou v rámci koseckej ligy v roku 2019 na Slovensku. Je to už náš posledný kosecký víkend, či? 

Klasické súťažné kategórie - deti, ženy, muži nad 60 rokov, muži do 60 rokov, družstvá, to bol sobotňajší program pre koscov a divákov počas sychravého upršaného dňa. No kosci sa odradiť nedali a každá súťažná kategória bola úspešne dokosená a ocenená. Okrem oceňovania prvých troch miest v každej kategórii, odovzdania putovných pohárov, staršina SKOS-u odovzdával členom spolku aj ocenenia  - najstarší kosec, najmladší kosec, najkrajší kosec, kosec súťažiaci posledný rok so svojím terajším priezviskom, najväčší konzument alkoholu na kosení, fotograf kosenia, vodič nekosec, kosec viacerých tvári a obdobné vtipné ocenenia, čo spestrilo program poslednej súťaže v rámci koseckej ligy 2019.

Vyvrcholením súťaže bolo odovzdanie putovného pohára majstrovi kosenia  Slovenska do 60 rokov za rok 2019 v kosení ručnou kosou Rudovi zo Svätoplukova, majstrovi kosenia Slovenska nad 60 rokov za rok 2019 v kosení ručnou kosou Ľuba z Klina, tiež majsterke kosenia Slovenska za rok 2019 v kosení ručnou kosou Aške z Vaňovky a v neposlednom rade pohár za kategóriu deti v kosení ručnou kosou získal Matúš z Vaňovky. Oceneným gratulujeme, ostatným súťažiacim prajeme veľa zdaru do ďalšej koseckej ligy 2020, ktorá opäť začne ako každý rok v máji :)

A čo v auguste? No predsa Majstrovstvá Európy 14.-15.08.2019 v rakúskom Sankt Florian Am Inn, a naši reprezentanti, úradujúci majstri Slovenska v kosení ručnou kosou za rok 2019 Rudo a Aška, tiež v rámci kategórie muži ďalší súťažiaci Marek a v rámci kategórie deti je nominovaná Saška, tak držíme palce, nech aj naše malé Slovensko ukáže, že ľudia majú poctivú prácu v rukách a v srdiečkach.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Od sebavedomia k panike. Ako sa zmenil Kočner v Threeme

Kočner poslal správu aj Jánovi Kuciakovi.

Dobré ráno

Dobré ráno: Kde zlyhala Zuzana Čaputová ako prezidentka?

Ako sa v úrade darí novej prezidentke.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Drucker môže byť rozdielový hráč

Čo je menšie zlo – Drucker alebo Kollár?


Už ste čítali?