Kosecká liga 2018 alebo 10 rokov SKoS-u

Autor: Andrea Bérešová | 15.5.2018 o 10:29 | (upravené 15.5.2018 o 21:53) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  125x

Fotoreportáž z odovzdávania cien v Drahovciach alebo ako sme si v sobotu 12. mája 2018 kosili pripravenú trávu z októbrového posledného kosenia v roku 2017.

Bohatá účasť koscov, slnečné počasie, 5 druhov gulášov, tanečné vystúpenia, kosenie so ženským spevom, aj také bolo sobotňajšie kosenie trávy v Drahovciach neďaleko Piešťan, už s tradičným organizátorom - staršinom Slovenského koseckého spolku.

Súťažilo sa v 4 kategóriach: deti, ženy, muži nad 60 rokov a muži do 60 rokov. Výsledky sú dostupné na fb stránke SKoS. Atmosféra na koseckej akcii bola veľmi príjemná keďže sme sa stihli zoznámiť aj so "Spolkem českých sekáču," ktorí sú šíriteľmi obdobnej myšlienky zachovávania tradícií v Českej republike. Dôležitým aspektom bola výmena skúseností, tiež harmonogramu kosení na rok 2018 v okolitých štátoch ČR, SR, PL.

O tom, že kosecké akcie sa pre aktívnych koscov stali pravidelným trávením času na lúke celý víkend niet pochýb. Bežná rozprava o kosení doma, v rodine, aj v našich dennodenných zamestnaniach je výsledkom toho, že sa vieme stretnúť, zasmiať, zajesť, zaspievať a aspoň malou troškou - dvoma zdravými (aj rehabilitovanými :) rukami pomôcť k zveľadeniu okolia, kde žijeme. Odovzdávame tak kúsok seba mladším generáciám a možno si nás niekto všimne a staneme sa mu inšpiráciou :)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prečo je dôležitý Ústavný súd?

Dzurinda: Fico ma nevyrušuje, jeho kandidatúra na Ústavný súd áno

Štyri dôvody Mikuláša Dzurindu, prečo mu prekáža Ficova kandidatúra.

KULTÚRA

Zomrela princezná so zlatou hviezdou Marie Kyselková

Dostala niekoľko filmových rolí krátko po sebe a potom ponuky utíchli.

Archívny rozhovor

Kyselková v archívnom rozhovore: Divadlo opustila, aby mohla rodiť deti

Patrí medzi obľúbené postavy Vianoc.


Už ste čítali?